course aims in Estonian
Õppeaine eesmärk on:
võimestada organisatsioone, õppejõudusid ja üliõpilasi teaduspõhise ettevõtluse edendamisel, eesmärgiga luua tehniliselt teostatavaid ja majanduslikult elujõulisi tooteid, teenuseid ja ärimudeleid, mis aitavad kaasa Euroopa jätkusuutlikule ümberkujundamisele.
course aims in English
The aim of this course is to:
empower organizations, academics, and students to advance research-driven entrepreneurship with the goal of creating technically feasible and economically viable products, services, and business models that contribute to Europe’s sustainable transformation.
learning outcomes in the course in Est.
Aine läbinud üliõpilane:
- tugineb Euroopa roheleppe ja rohepöörde visioonile ja missioonile ning mõistab nende väljakutseid;
- rakendab disainmõtlemise ja iduettevõtluse kontseptsioone, protsesse ja meetodeid probleemide analüüsimisel ja teaduspõhiste toodete, teenuste ja ärimudelite sünteesimisel;
- loob ja hindab prototüüpe toodete, teenuste ja ärimudelite teostatavuse ja elujõulisuse valideerimiseks;
- kasutab teaduspõhise ettevõtluse edendamisel erinevaid ülekantavaid ja suhtlemisoskuseid: veenmine, kohanemine, läbirääkimine ning meeskonna, kommunikatsiooni ja konfliktide juhtimine.
learning outcomes in the course in Eng.
On completion of the course, the student:
- relies on the European Green Deal and Green Transformation-related visions, missions and understands their challenges;
- applies design thinking and start-up entrepreneurship concepts, processes, and methods to analyse problems and synthesize science-driven products and services;
- creates and evaluates prototypes for validating product and service feasibility and business models;
- uses transferable and interpersonal skills in pursuing research-based entrepreneurship: persuasion, adaptability, negotiation, and team, communication, and conflict management.
brief description of the course in Estonian
Viimaste aastate arvukad kriisid on näidanud, kui habras on keskkond, ühiskond ja majandus. Euroopa 2050 Roheleppe eesmärk on muuta EL kliimaneutraalseks, kaasaegseks ja konkurentsivõimeliseks majanduseks. Globaalsete kliimaprobleemidega tegelemine hõlmab aga poliitika, tehnoloogia ja haridussüsteemide ulatuslikku ümbermõtestamist. Teadusuuringute, innovatsiooni ja ettevõtluse ühendamine toetaks ja hõlbustaks ühiskondade ja majanduste rohepööret.
Kursuse fookuses on ideede tuvastamine ning probleemide ja lahenduste kujundamine jätkusuutlikuks ettevõtluseks.
Kursuse eesmärgid ja õpiväljundid koos juhivad innovatsioonipõhiste muutusteni, mis on vajalikud Euroopa 2050. aasta kliimaneutraalsuse eesmärkide saavutamiseks. Keskendudes avastamisfaasile, annab Collideri kursus aluse jätkusuutlike toodete ja teenuste arendamiseks.
Kursusel rakendatakse väljakutsepõhise õppe põhimõtteid ja meetodeid.
brief description of the course in English
Numerous crises in recent years have demonstrated how fragile our environment, society, and economy are. The European Green Deal 2050 aims to transform the EU into a climate-neutral, modern and competitive economy. Addressing the global climate challenges, however, involves an extensive rethinking of policy, technology, and education systems. Bridging research, innovation and entrepreneurship can support and facilitate the green transition of societies and economies for achieving the Green Deal missions.
The focus of the course is on the discovery of ideas and framing of problems and solutions for sustainable entrepreneurship.
Together, the course’s goals and objectives drive the innovation-led transformations required to meet Europe’s 2050 climate neutrality targets. Focusing on the discovery phase, the Collider course provides a foundation for the development of sustainable products and services.
The principles and methods of challenge-based learning are applied in this course.
type of assessment in Estonian
Inviduaalne töö
• õpiraport: enesehinnang ja õpipäevikud
• probleemi OnePager ja ettekanne
• vastastikhindamine
Meeskondlik projektitöö
• kavandamise uurimistöö
• ärimudel
• prototüüp ja valideering
• lõpuesitlus ja lahenduse demonstratsioon
type of assessment in English
Individual Work
• Study Report: Self-Assessment at Beginning and End and Learning Diary
• Problem OnePager and Presentation
• Peer Assessment
Team Project Work
• Design Research
• Business Model
• Prototype and Validation
• Final Pitch and Demonstration
independent study in Estonian
-
independent study in English
-
study literature
Õppematerjale tutvustab õppejõud kohtumisel.
Study literature will be made available during the course.
study forms and load
daytime study: weekly hours
2.0
session-based study work load (in a semester):
practices
1.0
practices
24.0
lecturer in charge
Ergo Pikas, abiprofessor tenuuris (EA - ehituse ja arhitektuuri instituut)